Jak usunąć gumę z włosów?

Istnieje wiele sposobów na skuteczne usunięcie gumy z włosów, choć zazwyczaj gdy takie zdarzenie nas spotka, nie do końca wiemy co mamy robić. Pierwszą reakcją jest zazwyczaj panika i myśl, że będziemy musieli wyciąć ten fragment włosów, do których przykleiła się guma. Na szczęście są lepsze sposoby na usunięcie gumy do żucia z włosów, niż ich obcinanie, to jest już ostatnia możliwość, która wcale nie musi być koniecznością.

Spróbuj rozdzielić poklejone włosy

Najważniejsze to zachować spokój i równowagę. Pierwszym krokiem przy sklejonych włosach, powinni być ich delikatne rozdzielenie. Do tego celu możesz użyć gumki do włosów, kawałka folii aluminiowej czy spinki, dzięki której kosmyk z gumą do życia zostanie trwale oddzielony od reszty włosów.

Lód – skuteczny sposób na gumę do żucia

Jedynym ze skuteczniejszych sposobów na usunięcie gumy do życia w włosów, jest jej zamrożenie za pomocą lodu. Jeżeli przytrzymamy kostkę lodu na gumie do żucia przez kilka minut, guma stwardnieje i sama odpadnie od włosów.

Skuteczność oliwy z oliwek bądź oleju

Tłuszcz ma to do siebie, że natłuszcza każde posmarowane miejsce, a co za tym idzie po natłuszczeniu włosów powoduje że guma do żucia stanie się śliska i łatwiej będzie ją nam usunąć z włosów. Do tego celu przyda Ci się również gęsty grzebień, dzięki któremu wyczeszesz pozostałości gumy na włosach. Po zakończeniu tego zabiegu kosmetycznego, umyj dokładnie włosy, aby usunąć z nich cały tłuszcz z oliwy bądź oleju.

Co to jest wazelina?

Podobne działanie jak olej czy oliwa z oliwek może mieć wazelina. Jest ona tłusta, dlatego po nałożeniu jej na włosy, guma do żucia łatwiej da się usunąć. Warto wazelinę pozostawić na włosach kilka do kilkunastu minut, aby dokładnie wchłonęła we włosy i zadziałała na usuwanie gumy do żucia.

Zastosowanie pasty do zębów

Podobne działanie jak w przypadku oleju czy wazeliny może mieć pasta do zębów. Mimo że nie jest tłusta, dzięki nakremowaniu włosów pastą do zębów, guma będzie się rozpuszczać i łatwiej będzie można ją usunąć. Tutaj także przyda się gęsty grzebień do wyczesywania kawałków gumy.

Kosmetyki do włosów

Jeżeli do usunięcia gumy z włosów chcemy użyć fachowych kosmetyków, możemy sięgnąć po krem do rozczesywania włosów bądź silikon do włosów. Oba kosmetyki mają podobne działanie jak oliwa z oliwek, olej bądź inny tłuszcz spożywczy, a także wspomniana powyżej wazelina. Po natłuszczeniu włosów, powinniśmy je delikatnie rozczesać, aby usunąć gumę do żucia z włosów.

Alkohol, soda oczyszczona albo ocet

Jak widać w kuchni mamy wiele składników spożywczych, dzięki którym możemy skutecznie usunąć gumę do żucia z włosów. Jedne go rozpuszczą, inne wysuszą, za każdym razem jednak skutecznie usuniemy gumę do żucia z włosów, bez konieczności ich obcinania. Warto zapoznać się z wszystkimi wspomnianymi trikami, a w chwili gdy znajdziemy się w krytycznej sytuacji i guma do żucia znajdzie się we włosach naszego dziecka bądź naszych, będziemy potrafili ją skutecznie usunąć. Mamy nadzieję, że wskazówki w podanym artykule będą dla Ciebie przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *