MacBook z macOS – dla kogo? Czy jest to opłacalny zakup?

MacBooki to modele laptopów z górnej półki bowiem ich ceny kształtują się na poziomie 4000-30 000 złotych, a zatem koszty jak za komputer są dość szokujące a mimo to cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście wszystko zależy od tego jakiej generacji model weźmiemy pod uwagę, niemniej jednak firma Apple zdecydowanie nie należy do grupy tanich marek sprzętów technologicznych. Na czym zatem polega zatem fenomen macbooka?

Wyjątkowość maców polega na tym, że posiadają bardzo dobre parametry techniczne, ich działanie opiera się na odrębnie stworzonym przez firmę Apple systemie macOs zastrzeżony tylko dla MacBooków, który jest tak skonstruowany i chroniony, że nie jest możliwe jego zhakowanie. Co więcej całe centrum systemu jest specjalnie odseparowane od pozostałych programów w związku z czym nawet jeśli dojdzie w macu do zainfekowania wirusem to nie będzie to zagrażało w żadnym wypadku awarią systemu.

Mocne procesory to kolejny atut tych sprzętów jeszcze do niedawna Apple wyposażało macbooki w procesor Intel Core, który umożliwiał im optymalną i skuteczną pracę, obecnie firma nie zaprzestała rozwoju czego efektem jest wdrożenie najnowszej technologi ARM procesorów M1, cechujące się energooszczędnością i ogromną wydajnością.

Oczywiście wygląd zewnętrzny, który urzekł nie jednego konsumenta macbooka, bowiem zdecydowanie różni się od zwyczajnych laptopów. Jego designerski styl sprawia, że nie da się przejść koło niego obojętnie na co wpływ ma z pewnością smukła, prosta budowa, z cienkim ekranem wysokiej jakości oraz wyświetlaczem Retina, które cechują się dynamiką i żywotnością barw. Nie można pominąć charakterystycznego logo Apple czyli ikona ugryzionego jabłka, która z pewnością przyciąga uwagę i wpada w gusta klientów.

Długa wytrzymałość baterii bo aż do 12 godzin jest kolejną zaletą maców jaką chwalą jego posiadacze ale to nie wszystko macbooki są równie trwałe pod względem mechanicznym.

MacBooki posiadają świetne wyświetlacze dlatego idealnie nadają się do pracy dla grafików komputerowych, którzy z pewnością wykorzystają zawodowo ten atut.

Pomijając parametry techniczne w jakie wyposażone są te sprzęty należy podkreślić, że większość ich zwolenników ceni ja za wygodę, oszczędność czasu, poczucie wygody i luksusu a to wszystko dzięki innowacyjnemu połączeniu z innymi urządzeniami technologicznymi Apple takimi jak np. Apple Watch oraz Iphone. Ich wspólne działanie polega na automatycznej wymianie aktualnych informacji, np. zrobione zdjęcie za pomocą Iphona automatycznie znajduje się w macu , podobnie jak nie problemem jest zadzwonić telefonicznie z macbooka, oprócz tego wszystkie aplikacje ze smartfona dostępne są również na laptopie jak np. what’s up, funkcja wysyłania zdjęć, wykonywanie połączeń, galeria oraz wiele innych. Podobnie jest z Apple Watchem za pomocą którego również można wykonywać i odbierać smsy, oraz wszelkie inne powiadomienia które przychodzą na pozostałe urządzenia Apple jednocześnie. Dzięki usłudze iCloud wszystkie urządzenia są ze sobą kompatybilności na bieżąco co znacznie wpływa na poprawę komfort życia stąd nic dziwnego że użytkownicy Appla są nim zachwyceni pomimo wygórowanych cen za oferowane urządzenia.

na laptopie macbook

MacBooki mają szereg zalet, o których wcześniej wspomniano nie mniej jednak nie można nie wspomnieć również o wadach tych sprzętów. Jedną z nich można zauważyć od razu a mianowicie, że są to kosztowne urządzenia, na które nie każdy może sobie pozwolić. Alternatywą zakupu dla takich osób może być co najwyżej rozłożenie płatności na raty. Jako kolejny minus tego sprzętu można uznać, że jego obsługa zwłaszcza dla osób, które mają pierwszy raz z nimi kontakt a wcześniej były użytkownikami Windowsa może stanowić na początku problem ponieważ jego obsługa zdecydowanie różni się od zwyczajnych laptopów. Niemniej jednak trudność ta występuje w większości przypadków tylko i wyłącznie na początku, po zapoznaniu się z macbookami i obsługą jego działania większość stwierdza, że to banalnie prosty sprzęt w dodatku bardzo dobrze zabezpieczony dzięki czemu nie ma obaw o zagrożenia z zewnątrz podczas jego używania. Minusem mogą być również płatne aplikacje przeznaczone dla macbooka niemniej jednak są to sporadyczne apki, których instalacja nie jest konieczna, wszystkie inne podstawowe potrzebne do używania są dostępne bez żadnych opłat. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku systemu operacyjnego Windows stąd nie jest to uznawane jako duży mankament w kierunku macOS.

Nie ulega wątpliwości, że macbooki to profesjonalne sprzęty wysokiej jakości, których możliwości jakie oferują są zachwycające i zdecydowanie przekonywujące nawet najbardziej zagorzałych przeciwników. Wystarczy, że poznają zasady jego działania i zaznają komfortu oraz bezpieczeństwa jaki daje w połączeniu z innymi urządzeniami oferującymi przez firmę Appla. Można zauważyć również po konsumentach, którzy poznali już tą markę w wyniku czego zawsze chętnie wracają po nowe sprzęty bowiem jak sami twierdzą ten spokój i relaks jaki zapewnia im Apple jest nie do podrobienia i nie do uzyskania na chwilę obecną wśród konkurencji. Macbooki to modele przeznaczone dla osób, które chcą ułatwić sobie codzienne życie dzięki nim z pewnością lepiej jest wykonywać codzienne obowiązki doznając jednocześnie przy tym wiele przyjemności. Z pewnością będą najczęściej wybierane przez osoby należących do grupy „gadżeciarzy”, którzy pasjonują się w tego typu urządzeniach elektronicznych zwłaszcza wybierając cały zestaw Appla zyskując w ten sposób poczucie spokoju, kontroli oraz bezpieczeństwa nad swoim życiem przy jednoczesnej satysfakcji i zadowoleniu jaką dają im posiadane gadżety.

Artykuł stworzony przez pracowników serwisu laptopów i drukarek Optima MD z Częstochowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *