Meble młodzieżowe bez których nie wyobrażamy sobie młodzieżowego pomieszczenia

Biurko oraz łóżko to dwa najważniejsze elementy młodzieżowego pomieszczenia. W tym poradniku postaramy się przybliżyć kwestie wyboru mebli młodzieżowych.

Wybór odpowiedniego biurka

Podczas pracy z komputerem wybór odpowiedniego biurka jest bardzo ważny. Wygoda, komfort i bezpieczeństwo to podstawowe wymagania, które należy spełnić. Jednak jak nie zgubić się w szerokiej gamie oferowanych modeli i wybrać odpowiednie biurko komputerowe? Wysokość stołu powinna być taka, aby monitor znajdował się poniżej poziomu oczu i na wyciągnięcie ręki. Można to uzyskać, wybierając odpowiednią głębokość blatu. Przy wyborze biurka dla młodszych nastolatków najlepszą opcją jest zastosowanie mechanizmu regulacji wysokości blatu. Umożliwi to regulację wzrostu w oparciu o zmianę wzrostu dziecka. Wybierając biurko komputerowe dla nastolatka w wieku szkolnym należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse:

 • wzrost dziecka,
 • przyjazność dla środowiska użytych materiałów,
 • obecność podnóżka
 • stabilność całej konstrukcji,
 • regulowane nogi.

Tylko w tym przypadku, podczas pracy przy komputerze, postawa dziecka będzie prawidłowa.

Na zdjęciu biurko młodzieżowe Bergen, więcej informacji.

Jaki projekt biurka komputerowego wybrać?

Wszystkie modele dostępne w sklepach są podzielone na trzy główne grupy według projektu:

 • proste,
 • narożnikowe,
 • modułowe.

Proste modele prawie nie różnią się od zwykłego, tradycyjnego biurka, ale są wyposażone w wysuwaną półką na klawiaturę i specjalną przegródką na monitor. Stoły te mogą mieć różne rozmiary i są wygodne do zainstalowania w pokoju. Będą pełnić dwie funkcje: biurka do nauki i biurka komputerowego. Biurka narożne pozwalają zaoszczędzić miejsce w pokoju i zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić komputer i umieścić książki i dokumenty. Jego szerokość musi wynosić co najmniej 1 metr. A dodatkowe szafki do przechowywania płyt i przyborów do pisania doskonale organizują przestrzeń roboczą. Modułowe stoliki komputerowe pozwalają na samodzielne rozmieszczenie elementów konstrukcyjnych: półki na kółkach, stoliki nocne, nadbudówki. Biurko można przekształcić z prostego w narożny poprzez zamianę elementów konstrukcji. Pasuje do każdego wnętrza. Modułowe biurko komputerowe idealnie nadaje się do małego pokoju. Wybierając biurko komputerowe, należy zwrócić szczególną uwagę na okucia. Plastikowe mechanizmy stosowane do wysuwanych półek są nietrwałe. Bardziej wytrzymały metal, zapewni trwałość całej konstrukcji. W przypadku części ślizgowych z kołami pożądane jest posiadanie mechanizmów blokujących, które ustalają ich położenie. Z kolei wygodne nadstawki z otwartych półek i szuflad zwiększają funkcjonalność stołu i pozwalają zwiększyć przestrzeń roboczą.

Biurko komputerowe we wnętrzu pokoju

Do produkcji biurek komputerowych stosuje się naturalne drewno, płytę pilśniową, plastik, szkło lub metal. Kupno biurka z litego drewna to wybór trwałego produktu, który jednak będzie nas sporo kosztować. Tańsze biurka są wykonane z płyty wiórowej o grubości 10 mm. A przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość powłoki i obecność plastikowych lub metalowych obrzeży na krawędziach blatu. Cienki plastik użyty do pokrycia blatu może mieć różne kolory i odcienie, które harmonijnie dopasują stół do ogólnego wnętrza pomieszczenia. Jasnoróżowa, fioletowa, żółta powłoka to świetna opcja do pokoju dziewczynki. Dla chłopców – najlepszą opcją są stoliki w kolorze olcha, buk, wenge. Do małego pokoju wygodnie jest kupić biurko komputerowe dla dwójki dzieci. Biurka tego typu znajdziesz w ofercie sklepu Meble BIK. Takie biurko ma dłuższy blat, który pomieści dwie osoby. Posiada więcej dodatkowych półek i szuflad. W każdym razie stół powinien być wygodny, wysokiej jakości i funkcjonalny. Właściwie wyposażone miejsce pracy to gwarancja dobrego zdrowia i wysokiej zdolności do pracy.

biurko max białe
Na zdjęciu biurko komputerowe białe Max z szufladą, dowiedz się więcej.

Łóżko młodzieżowe

Wybierając nie można skupiać się tylko na wyglądzie produktu i swoim guście. Ważnymi kryteriami są:

 • Funkcjonalność – łóżko może być wyposażone w szuflady na pościel, komodę, zabudowaną szafkę lub stolik.
 • Bezpieczeństwo — zgodność ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie. Warto kupować meble, które posiadają certyfikaty jakości. Szczególnie dokładnie sprawdź stan okuć.
 • Kupuj meble od producenta, który cieszy się pozytywną opinią na rynku i udziela na swoje produkty 2-5 letniej gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *