Naszyjniki i korale – jak dobrać do dekoltu?

Zarówno naszyjniki, jak i korale cieszą się niesłabnącą popularnością. Zmieniają się materiały, z których są wykonywane, one same nadal są jednak rozwiązaniami, po które sięgają nawet te kobiety, które nie przepadają za biżuterią. Niestety, mitem jest przeświadczenie o tym, że jeden naszyjnik można nosić bez względu na okoliczności. Jeśli ma on spełniać swoje najważniejsze zadania nie tylko zdobiąc, ale i podkreślając kobiece piękno, powinien być dopasowany do dekoltu. Na szczęście, wytyczne w tym zakresie nie są skomplikowane.

Dekolt V – najważniejsze wytyczne

Dekolt V nazywany też dekoltem w szpic lub w serek to jedno z najbardziej kobiecych rozwiązań, z jakimi mamy współcześnie do czynienia. Jest stosowany zwłaszcza wtedy, gdy chcemy podkreślić piękno naszego biustu, a jednocześnie zależy nam na tym, aby sposób, w jaki skupia na sobie uwagę nie był opisywany jako natarczywy. Zarówno w przypadku naszyjników, jak i korali najlepszą opcją są w takim przypadku te, których wygląd przypomina literę V albo Y. W cenie są więc rozwiązania dość długie, zwężające się ku dołowi. Nie każda kobieta przepada za długą biżuterią, dekolt w serek świetnie pasuje jednak również do krótkich naszyjników. Tu jedyne zastrzeżenie dotyczy tego, że powinny mieć one zawieszkę i sięgać linii obojczyków. Jeśli bardziej podoba się nam oryginalny choker, on również może być dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że dekolt V wymaga, aby był noszony dość blisko szyi.

Dekolt w łódkę – jak dopasować do niego naszyjnik?

Jeśli lubimy klasykę i uważamy, że subtelność robi czasem lepsze wrażenie niż granie w otwarte karty, z pewnością jesteśmy też entuzjastkami dekoltu w łódkę. Niestety, nie pasuje on do klasycznych korali. Nie oznacza to, oczywiście, że nie ma takiej biżuterii, w towarzystwie której będzie sprawdzać się świetnie. Dekolt w łódkę znakomicie współgra z noszonym blisko szyi sznurem pereł oraz z bardzo krótkimi łańcuszkami. Długi i wyrazisty naszyjnik będzie mocnym akcentem przyciągającym wzrok, zaleca się więc sięganie po takie rozwiązanie przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia ze szczególną okazją.

Biżuteria przy dekolcie w karo

W licznych bluzkach i sukienkach stosuje się kwadratowe wycięcie opisywane często jako dekolt w karo. Wiele kobiet nie wyobraża sobie zresztą innego rozwiązania doceniając choćby to, jak dobrze ten rodzaj dekoltu radzi sobie z wydłużeniem szyi. Dekolt w karo jest też nieoceniony, gdy to obfity biust przyciąga zawsze wzrok, a jego właścicielce zależy na tym, aby odwrócić od niego uwagę. Szukając naszyjników i korali najlepiej korespondujących z dekoltem w karo warto sięgać po wyraziste i efektowne rozwiązania dostępne w hurtowni Wojtex. Znakomicie wypełnią one przestrzeń dekoltu, pozwolą też na skupienie się na nich, a nie na biuście. Dekolt w karo nie wyklucza też noszenia chokera, zwłaszcza jeśli jest jednym z jego elementów składowych jest naturalna perła.

piękne korale

Naszyjniki i korale przy odkrytych ramionach

Wraz z nastaniem lata chętnie odkrywamy ramiona. Niejednokrotnie kierują nami wtedy względy praktyczne, bo taki strój jest wygodniejszy niż inne. Szukając odpowiedniej biżuterii warto stawiać na bardziej dyskretne rozwiązania. Strój z odkrytymi ramionami sam w sobie jest oryginalny i zasługuje na uwagę. Zbyt okazała biżuteria może więc dodać mu niepotrzebnej ciężkości. Jeśli zatem chcemy podkreślić taką stylizację mocniejszym akcentem, niech będą to nie naszyjniki i korale, ale wyraziste kolczyki, które możesz kupić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *