Modne meble do salonu – jak wybrać meble do nowoczesnego salonu

Salon odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonalności każdego mieszkania. To właśnie tu odpoczywamy po ciężkim dniu, spędzamy czas z rodziną oglądając wspólnie ulubione filmy czy spotykając się z gośćmi. Ten pokój powinien być jak najbardziej komfortowy i ciepły w rodzinny sposób. Aby jednak maksymalnie spełniał wszystkie swoje funkcje, musisz wiedzieć, jak dobrać odpowiedni kolor ścian, rozmieścić lampy i, co najważniejsze, jak wybrać meble do salonu. Korzystając z porad ekspertów, sam, bez pomocy projektantów, będziesz mógł prawidłowo i ze smakiem udekorować swój dom i każde z jego pomieszczeń.

Jakie meble są potrzebne w salonie

Zacznijmy od sporządzenia listy odpowiednich mebli do salonu. Pierwszą rzeczą, która wpływa na wybór mebli, jest wielkość salonu. Na przykład zbyt duży salon jest trudny do zaprojektowania, a do jego dekoracji potrzeba znacznie więcej mebli, a tym samym pieniędzy. W małym nie umieścisz wszystkich mebli, które planowałeś. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór mebli w salonie jest styl pomieszczenia. On, podobnie jak wielkość pokoju, dyktuje właścicielowi warunki umeblowania. Niektóre style kochają przepych, luksus i szyk, co oznacza, że meble są masywne z wieloma elementami dekoracyjnymi. Inne preferują meble o skromnym designie. Jeśli mieszkasz w jednopokojowym mieszkaniu, ten pokój pełni jednocześnie kilka funkcji, jest miejscem przyjmowania gości, sypialnią i gabinetem osobistym oraz pokojem dziecinnym, ogólnie rzecz biorąc, w tym przypadku meble powinny być funkcjonalne i praktyczne.

Jak wybrać meble do salonu?

Jak wybrać odpowiednie meble do salonu i nie zbankrutować? Sekret jest bardzo prosty – wybierz tylko, bez których żaden salon nie może się obejść.

Sofa to najważniejszy element wnętrza każdego salonu. Te meble można znaleźć w dowolnym stylu lub wykonać na zamówienie. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość. Najlepiej sprawdzają się modele z ramą MDF. Ten materiał nie jest tak drogi, jak naturalne drewno i jest znacznie mocniejszy niż płyta wiórowa. Jeśli zamierzasz używać sofy jako miejsca do spania, przestudiuj bardziej szczegółowo, jak działa jej mechanizm transformacji. Od niego będzie zależeć, jak szybko i łatwo rozłożysz sofę. Następnie zwróć uwagę na tapicerkę. Meble tapicerowane powinny posiadać praktyczną i reprezentacyjną tapicerkę. Poszewki na poduszki powinny być zdejmowane, a materiał łatwy do czyszczenia. Jeśli masz w domu koty i psy, lepiej wykreśl z listy meble ze skóry, ponieważ szybko pojawiają się na nich ślady pazurów. Meble tapicerowane to nie tylko sofa, ale także fotele i pufy. Jeśli masz duży salon, wolną przestrzeń można wypełnić za pomocą tych mebli.

Co jeszcze?

Następnym meblem jest szafka lub regał. Mebel ten jest bardzo funkcjonalny i praktyczny, służy do przechowywania ogromnej ilości przedmiotów: dodatkowego wyposażenia, książek i innych przedmiotów osobistych. Szafa może służyć do przechowywania ubrań lub innych rzeczy. Można w niej ukryć naczynia, ozdoby, albumy ze zdjęciami rodzinnymi i wiele innych przedmiotów. Jeśli nie ma miejsca na dużą szafę, można ją zastąpić szafką TV. To również bardzo funkcjonalny mebel, który często można znaleźć we wnętrzu salonu. Aby stworzyć własną bibliotekę, będziesz potrzebować regału na książki, a jeśli w mieszkaniu nie ma gabinetu, to salon będzie do tego najbardziej odpowiednim miejscem, ale musisz go wyposażyć w wygodne biurko.

Ponadto warto zdecydować się na stolik kawowy. Najczęściej wykorzystywany jest jako stojak na gazety, książki oraz pilot do telewizora. Jeśli przyjmujesz często gości, to stolik przyda się jako podstawa do naczyń, kieliszków i talerzy.

Jeśli salon jest jednocześnie jadalnią, to kup dedykowane meble, które umieszcza się w salonie w wydzielonej części – jadalni. To dobre rozwiązanie w przypadku mieszkań z dużym salonem i małą kuchnią. Jednocześnie ważne jest to, aby stół i krzesła miały reprezentacyjny wygląd i harmonijnie pasowały do wnętrza i oczywiście komponowały się też z innymi meblami. Warto zdecydować się na stół rozkładany, który będzie najwygodniejszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *